Firstbeat-tiimi

Firstbeatilla työskentelee yli 80 hyvinvoinnista ja urheilusta innostunutta asiantuntijaa. Ydinosaamisemme perustuu monitieteelliseen kehitystyöhön fysiologian, matemaattisen mallintamisen ja käyttäytymisen ymmärtämisen alueella.

Management Team

Tero Lehtonen

M.Sc., MEcon, Chief Executive Officer
tero.lehtonen@firstbeat.com

Anna De Torres

M.Soc.Sci., Chief Marketing Officer
anna.de.torres@firstbeat.com

Ilkka Korhonen

Ph.D., Chief Technology Officer
ilkka.korhonen@firstbeat.com

Veli-Pekka Kurunmäki

B.Sc., Director of Sports Performance Products, Exercise Physiologist
veli-pekka.kurunmaki@firstbeat.com

Tuulia Kärki

Tuulia Kärki

Chief Financial Officer
tuulia.karki@firstbeat.com

Tero Myllymäki

M.Sc., Head of Physiology Research
tero.myllymaki@firstbeat.com

Toby Murray

Head of Sales
toby.murray@firstbeat.com

Juho Tuppurainen

Strategic Partnerships
juho.tuppurainen(at)firstbeat.com
+358 40 520 5986

Wellness Services Sales

Tim Wright

Director and Strategic Partnerships
tim.wright@firstbeat.com

Joonas Lyytinen

Key Account Manager
joonas.lyytinen@firstbeat.com
+358 41 5166 856

Janne Hautala

Key Account Manager
janne.hautala@firstbeat.com
+358 40 8418 547

Niina Palin

Niina Palin (Study leave)

Key Account Manager
niina.palin@firstbeat.com
+358 400 464 839

Ida Aidanpää-Immonen (Parental leave)

M.Sc Country Sales Manager, Wellness International Sales
ida.aidanpaa@firstbeat.com
+358505917176

Sport Services Sales

Benjamin Jensen

M.Sc., National Manager, Professional Sports & Research Sales in USA
benjamin.jensen@firstbeat.com
435-363-9533

Christoph Rottensteiner

Ph.D., Manager, Professional Sports Sales Europe
christoph.rottensteiner@firstbeat.com
+358 451 688 200

Matteo Viazzo

Country Manager Italy – Key Account Manager
matteo.viazzo@firstbeat.com

James Wagenschutz

Key Account Manager, Professional Sports
james.wagenschutz@firstbeat.com

Specialists and CSM's

Tiina Hoffman

M.Sc., Exercise Physiologist & Master Trainer, Wellness Services
tiina.hoffman@firstbeat.com

Graham Stark

MSc., Sports Scientist
graham.stark@firstbeat.com

Maria Perkola

Head of Customer Success
maria.perkola@firstbeat.com