Firstbeat-tiimi

Firstbeatilla työskentelee yli 100 hyvinvoinnista ja urheilusta innostunutta asiantuntijaa. Ydinosaamisemme perustuu monitieteelliseen kehitystyöhön fysiologian, matemaattisen mallintamisen ja käyttäytymisen ymmärtämisen alueella.

Management Team

Tero Lehtonen

M.Sc., MEcon, Chief Executive Officer
tero.lehtonen@firstbeat.com

Anna De Torres

M.Soc.Sci., Chief Commercial Officer
anna.de.torres@firstbeat.com

Ilkka Korhonen

Ph.D., Chief Technology Officer
ilkka.korhonen@firstbeat.com

Veli-Pekka Kurunmäki

B.Sc., Director of Sports Performance Products, Exercise Physiologist
veli-pekka.kurunmaki@firstbeat.com

Veli-Pekka vastaa työstämme huippu-urheilussa maailman johtavien joukkueiden ja urheilijoiden kanssa. Veli-Pekka on koulutukseltaan liikuntafysiologi ja hänellä on omakohtaista kokemusta sekä valmennuksesta että kilpaurheilusta.

Juho Tuppurainen

M.Sc., Vice President, Wellness Technologies
juho.tuppurainen@firstbeat.com
+358 40 5205 986

Firstbeatin virallinen tykyguru Juho Tuppurainen on työskennellyt hyvinvointipalveluiden globaalissa kentässä jo vuodesta 2002. Työhyvinvoinnin intohimoisena puolestapuhujana Juho luotsaa Firstbeatin missiota muuttaa työelämää energisemmäksi ja tehokkaammaksi yksi työntekijä kerrallaan. Työn vastapainoksi Juho rentoutuu kesällä mökkeillen, talvella kiekkoa seuraten sekä liikkumalla ja penkkiurheilemalla monipuolisesti eri lajien merkeissä.

Tuulia Kärki

Tuulia Kärki

Chief Financial Officer
tuulia.karki@firstbeat.com

Tero Myllymäki

M.Sc., Physiology Research Manager
tero.myllymaki@firstbeat.com

Specialists and CSM's

Tiina Hoffman

M.Sc., Exercise Physiologist & Master Trainer, Wellness Services
tiina.hoffman@firstbeat.com

Tiina on Firstbeatin kokenut liikuntafysiologi, hyvinvointiasiantuntija ja kouluttaja. Aiemmin Tiina on työskennellyt mm. ylikuntoon ja sykevaihteluun liittyvissä kenttätutkimuksissa Jyväskylän yliopistolla ja KIHUlla sekä toiminut hiihtovalmentajana Alaskan yliopistossa.

Graham Stark

MSc., Sports Scientist
graham.stark@firstbeat.com

Maria Perkola

Head of Customer Success
maria.perkola@firstbeat.com

Mikke Salminen

Customer Success Manager
mikke.salminen@firstbeat.com

Sales Wellness Services in Finland

Jori palenius

Jori Palenius

Key Account Director
jori.palenius@firstbeat.com
+358 40 4830 841

Joonas Lyytinen

Key Account Manager
joonas.lyytinen@firstbeat.com
+358 41 5166 856

Janne Hautala

Development Manager
janne.hautala@firstbeat.com
+358 40 8418 547

Niina Palin

Niina Palin

Key Account Manager
niina.palin@firstbeat.com
+358 400 464 839

Sales Sport Services

Benjamin Jensen

M.Sc., National Manager, Professional Sports & Research Sales in USA
benjamin.jensen@firstbeat.com
435-363-9533

Christoph Rottensteiner

Ph.D., Manager, Professional Sports Sales Europe
christoph.rottensteiner@firstbeat.com
+358 451 688 200

Matteo Viazzo

Country Manager Italy – Key Account Manager
matteo.viazzo@firstbeat.com

James Wagenschutz

Key Account Manager, Professional Sports
james.wagenschutz@firstbeat.com

Sales International Wellness Services

Toby Murray

Head of Sales
toby.murray@firstbeat.com

Tim Wright

Director and Strategic Partnerships
tim.wright@firstbeat.com

Ida Aidanpää-Immonen

M.Sc Country Sales Manager, Wellness International Sales
ida.aidanpaa@firstbeat.com
+358505917176